میدان Sowwah (25/03/1394)

میدان Sowwah یک توسعه تجاری اصلی‌ جدید در جزیره الماریاه در ابوظبی (سابقاً جزیره Sowwah) می‌‌باشد. این پلان کالبد شهری جدید با عنوان پلان ابوظبی ۲۰۳۰، جزیره توسعه نیافته سابق و لبه‌های مجاور جزیره مینا زاید و رحیم را به عنوان محدوده تجاری مرکزی جدید شهر طراحی کرده است.

برنامه
کل پروژه در مساحت ۲۹۰۰۰۰ متر مربع از فضای اداری می‌‌باشد و ساختمان دفتر مرکزی جدید برای بورس اوراق بهادار ابوظبی احاطه شده توسط چهار برج اداری با منظری تماماً از آب را نشان می‌‌دهد. به علاوه، این پروژه دو سطح از خرده فرشان و دو ساختار پارکینگ را یکی‌ می‌‌کند.

کانسپت
محور فاز اول توسعه، مرکز تجاری می‌‌باشد که شامل یک ساختمان بورس ۲۱۶۵۰ متر مربعی، ۴ برج اداری با کلاس الف دارای ۲۷۱۷۵۰ متر مربع، پارکینگ برای تقریباً ۵۰۰۰ ماشین و ۲۳۲۲۰ متر مربع برای بازار جز. این مجتمع بر نگرش طراحی تماماً پایدار تأکید دارد و بر فرای گواهینامۀ LEED می‌نگرد تا استراتژی‌های طراحی پایدار فعال و غیر فعال را ترکیب کند.به عنوان بازار جدید و منحصر به فرد بورس اوراق بهادار ابوظبی، ساختمان بورس و ساختمان آیکونیک و چهار طبقه می‌‌باشد. این ساختمان احاطه شده توسط شیشه سقفی به اندازه یک زمین فوتبال، ۲۷ متر در بالای فواره آبی با ۴۹ متر قطر و ستون‌های سنگی‌ حجیم، داکت‌های تأسیساتی و عناصر خدماتی برای بورس را در خود جای داده است. این ساختمان تصویری از قدرت و استقامت را طرح ریزی می‌‌کند.چهار برج اداری، ساختمان بورس را قاب می‌‌گیرد. دو تای آن با ۳۱ طبقه و دو تای دیگر ۳۷ طبقه. تمام طبقه اول هر ساختمان از ۳۴ متری بالای طبقۀ همکف شروع می‌‌شود؛ جایی که یک لابی باز و بسیار شفاف فراهم آورده و دید‌ها را به فروشندگان تمام طبقات به بالا می‌‌کشاند. یک پلازا به همراه لنداسکیپش، چهار ساختمان و ساختمان بورس را به یکدیگر مرتبط می‌‌سازد.

در زیر این پلازا یک سکوی دو طبقه در میا‌ن فروشگاه‌های با مقیاس متغیر در طول آب نما قرار دارد. در کرانه‌های شمالی و جنوبی سایت، دو ساختار پارکینگ که تا حدی پنهان می‌‌باشند، بیش از ۲۴۰۰ پارکینگ برای هر ساختمان تامین می‌‌کند.

معماران: Goettsch و همکاران
مکان سایت: جزیره ال‌ ماریاه، ابوظبی، امارات متحدۀ عربی‌
تیم طراحی: Mubadala Real Estate & Infrastructure
مساحت: ۵۲۹۴۰۰ متر مربع
سال ساخت: ۲۰۱۲
عکاسان: Lester Ali, Mubadala Real Estate & Infrastructure, Michele Nastasi
مهندس سازه: Oger International; Thornton Tomasetti, Inc.
پیمانکار اصلی‌: Oger Abu Dhabi


کانکس چیست
ساندویچ پانل
سازه های پیش ساخته
خانه های پیش ساخته
خانه‌های پیش‌ساخته
اثر بی نظیر معماری جهان
خانه های کانتینری عجیب ، جالب و زیبا
دولت قبل در طرح مسکن مهر کیفیت را فدای کمیت کرد
مسکن مهر برای دولت قبل جنبه حیثیتی داشت
شرکت در نمایشگاه بین المللی پلی یورتان در استانبول
حاشیه نشینی کلاسیک پیامد بی توجهی به ابعاد فرهنگی مسکن مهر
زیباترین فرودگاههای دنیا
جالب ترین و متفاوت ترین خانه های دنیا
معماری های قدیمی ساختمان
قطره آب؛نماد ساختمان خورشیدی گردان
Suite Vollard تنها ساختمان گردان جهان
طراحی حیاط منزل به سبک خانه های سنتی ایرانی
زیباترین ساختمان های جهان
اولین لپ‌تاپ چه شکلی بود؟
چه کسی برای اولین بار USB را اختراع کرد ؟
ايران چندمين توليد کننده فولاد در ميان جنبش عدم تعهد است؟
میدان Sowwah
خانه ای با دو حیاط